• Bize ulaşın

    +90 507 620 44 86

  • Mail Atın

    info@abdullahfirat.av.tr

Avukatlara Yeni Düzenleme

Avukatlara Yeni Düzenleme

YazarAv. Abdullah Fırat 10 0

Uluslararası Hukuk Kliniği Sempozyumu, Ankara Hakimevi’nde yapıldı. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Adalet Bakanı Bozdağ, iyi kanunun kötü hukukçular elinde kötü sonuçlar vereceğini, kötü kanunların da iyi hukukçular elinde çok iyi sonuçlar vereceğini belirtti.

“HUKUKÇU İYİ OLURSA SONUÇLARDA İYİ OLUR”

Bozdağ, “Kanun iyi hukukçu da iyi olursa sonuçların çok daha iyi olacağı ise hiç şüphe götürmez bir gerçektir. Pozitif hukuka hayat veren uygulayıcıların kendisidir. Yargıya güven ve yargıdan memnuniyet noktasında da bir dizi çalışmayı Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında Türkiye kamuoyuyla paylaştık ve şimdi onları yürütüyoruz. Belki şuanda Türkiye kamuoyu bu çalışmaların ne anlama geldiği konusunda farklı kanaatlere sahip olabilir ama biz biliyoruz ki bunların hepsini biraraya getirdiğimizde sonuçları bakımından yargıya güven ve yargının hizmetlerinden memnuniyet vatandaşımızın yargıyı denetlemesi ve yargının hesap verebilirliğinin güçlendirilmesi bakımından son derece önemli adımlardır. Adliyelerin her yıl faaliyet raporu yayınlaması ve bu raporu internetten ilan etmesi kendisini halkın denetimine açması bakımından son derece önemlidir. Bu şeffaflaşma bakımından da, hesap verilebilirlik bakımından da, Türkiye açısından da son derece önemli bir adımdır” diye konuştu.

Av. Abdullah Fırat - 2018 | Tüm Hakları Saklıdır. Yasal Uyarı: Bu site Türkiye Barolar Birliği'nin Meslek Kurallarına ve Reklam Yasağı Kurallarına tabidir. Sitenin kendisi, logosu ve içeriği, reklam iş geliştirme ve benzeri amaçlar ile kullanılamaz. Bu web sitesine link yaratmak yasaktır. Web sitemizde yer alan bilgiler hukuki mütalaa veya tavsiye değildir. Bilgilerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır. Site içeriğinin herhangi bir yasal ya da avukatlık mesleği ile bağdaşacak şekilde profesyonel tavsiye niteliği bulunmamaktadır. Site ziyaretçileri ile web sitemize giriş sebebiyle herhangi bir vekil-müvekkil ilişkisinin kurulduğu düşünülmemelidir. Vekil-müvekkil ilişkisinin kurulabilmesi için tarafların iradelerinin aynı yönde uyuşması gerekmektedir.

 

 

Bilişim Avukatı, Bilişim Avukat, Bilişim Hukuk Bürosu, Bakırköy Avukat, İstanbul Bilişim Avukatı, Bakırköy Bilişim Avukatı, Bilişim Hukuku, Marka Hukuku, Rekabet Hukuku, Bilişim Avukatları, Bilişim Suçları Avukatı, Avukat Abdullah Fırat

 

 

Copyright © Monkeyce / Hukukviki